Case study z wdrożenia w firmie

Poltra Sp. z o.o. to firma, która od 1991 dostarcza nowoczesne rozwiązania dla branży narzędziowej. W 2011 roku otworzyła linię produkcyjną narzędzi skrawających (m.in. wierteł i frezów). Obecnie Poltra to 110 zatrudnionych osób. Co miesiąc z jej usług korzysta 1600 zakładów produkcyjnych. 

Wyzwania, z którymi zgłosił się do nas klient

Jak oszczędzić czas, który mógłby zostać wykorzystany na rozwój i poprawę efektywności pracowników?

Jak obniżyć koszty?

Co zrobić, aby poprawić efektywność i wydajność produkcyjną?

Jakie działania podjąć, aby usprawnić komunikację?

Zakres działania

Szkolenia i warsztaty

Podczas których zespół Poltry dowiedział się, czym jest lean management i wspólnie nakreśliliśmy obszary, od których rozpoczęliśmy wdrażanie optymalizacji.

Mapowanie procesów

Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób można zidentyfikować wąskie gardła, czyli najsłabsze ogniwa w całym procesie, które hamują wykorzystanie pełnego potencjału przedsiębiorstwa. Dostrzeżenie wąskich gardeł pozwala znaleźć możliwe rozwiązania i określić, jakie korzyści przyniesie firmie ich eliminacja.

Uporządkowanie wskaźników

Pozwoliło na skoncentrowanie się na najważniejszych z nich. Dodatkowo wprowadzono Panele Sterowania Obszarem, czyli wizualizacje ułatwiające śledzenie wskaźników, zarządzanie i usprawnianie.

Kaizen

Wprowadziliśmy zasadę ciągłego doskonalenia oraz system sugestii pracowniczych.

Szybkie Automatyzacje

Usprawnialiśmy również przepływ informacji w firmie oraz zbieranie danych w różnych jej obszarach za pomaca odpowiednich narzędzi online i szybkich automatyzacji

Opinia klienta

“Wraz z LEAN TO WIN oraz przy współpracy z wewnętrznym Zespołem Doskonalenia, zorganizowaliśmy warsztaty, na których wypracowaliśmy konkretne kierunki działań. Wytypowaliśmy miejsca, w których dochodzi do strat i możliwe sposoby ich usprawnień.

W efekcie wypracowaliśmy aż 575 godzin oszczędności w skali roku, w pracy naszych specjalistów. Wynikały one z poprawy obiegu informacji, zmian kalkulacji naszej pracy, czy efektywniejszego planowania. Dodatkowo znaleźliśmy możliwości na odzyskanie kolejnych 475 godzin. Długoterminowo nasza efektywność poprawiła się o 32%. Kontynuujemy ciągłe doskonalenia naszego biznesu i wprowadzamy kolejne zyskowne usprawnienia.”

Prokurent w POLTRA Sp. z o. o.
Bartłomiej Urban

Rezultaty

Obrót większy o 36%

Poprawa efektywności pracy o 32%

Skrócenie procesu ofertowania z 5 dni do 24h

Uporządkowane Kluczowe Wskaźniki Efektywności

Aż 25 zgłoszonych sugestii pracowniczych w ciągu roku

Większe zaangażowanie pracowników

Chcesz również osiągnąć takie rezultaty? Umów się na bezpłatną konsultację online

Call Now Button