Czy to już teraz? Skąd wiadomo, że już czas sięgnąć po pomoc doradcy lean? 

Niedawno opisaliśmy dokładnie, czym zajmuje się nasza firma i jak nawiązać z nami współpracę (czytaj więcej → Jak wygląda współpraca z firmą doradczą Lean To Win — pytania i odpowiedzi). Tym razem podpowiemy, jak znaleźć odpowiedni moment na rozpoczęcie współpracy z firmą doradczą z zakresu lean management. Z pewnością nie opiszemy wszystkich możliwości, ale jeżeli zastanawiasz się nad podjęciem współpracy z konsultantem, a dodatkowo w poniższej liście znajdziesz swój problem lub wyzwanie, to tym bardziej zapraszamy na bezpłatne konsultacje z naszym ekspetem. Ale zanim o tym, zapraszamy do naszej listy. 

Próbowałe(a)m już chyba wszystkiego i nie działa

Często sytuacja wygląda tak. Jest problem – za mało sprzedaży, za dużo zamówień, za wolna produkcja. Masz wrażenie, że skorzystałeś już ze wszystkich rad, które znalazłeś w internecie, ale wciąż nie potrafisz opanować dostatecznie dobrze sytuacji. To odpowiedni moment, żeby do nas zadzwonić. Pewnie nie robisz nic źle, ale czasem potrzebny jest ktoś z zewnątrz, żeby dostrzec problemy, których nie potrafisz dostrzec. Konsultant czasem potrafi również lepiej zmotywować stałych pracowników firmy do działania, przedstawia inną perspektywę, poświęca czas na wysłuchanie i zrozumienie problemów. Doradca lean ma też wiedzę i doświadczenie, widział i rozwiązywał sporo problemów, potrafi dostrzegać analogie i podobieństwa. Dzięki temu jest w stanie szybko dobrać odpowiednią metodę czy narzędzie. 

Zbyt małe zasoby wewnętrzne

Popularność lean management rośnie. Mogłe(a)ś natrafić na naszą bazę wiedzy lub kanał na YouTube. Mogłe(a)ś przeczytać książkę o tematyce szczupłego zarządzania i masz motywację do tego, żeby dokonać zmian w swojej firmie. Niestety masz za mało czasu, nie wiesz, kto w firmie mógłby Ci jeszcze pomóc, nie masz kogo zaangażować do projektu (albo tak Ci się wydaje). To również świetny moment na rozpoczęcie współpracy z nami! Pomożemy Ci zorganizować zespół, który będzie przeprowadzał transformacje lean w Twojej organizacji. Przeprowadzimy szkolenia, zrobimy pomiary i pomożemy ustalić, od czego zacząć. Kiedy już to zrobimy będziemy mogli powierzyć Tobie, lub wyznaczonej przez ciebie osobie, kontynuację projektu ciągłego doskonalenia. Co więcej, pierwsze wyniki zobaczysz szybko. 

Mam problem – za dużo zamówień

Zbyt wiele osób chce Twój produkt? Marketing za dobrze wypromował Twoją działalność i nie nadążasz? Nic strasznego. Przyjdziemy z pomocą w tym ciężkim okresie. Podpowiemy, co robić, aby zarówno dostawcy jak i klienci czuli się zaopiekowani. Znajdziemy miejsca, które można szybko poprawić, aby przyspieszyć proces produkcji. Skrócimy przezbrojenia, zbalansujemy produkcję. 

Chcesz wiedzieć więcej przeczytaj → Klęska urodzaju, czyli jak zarządzać, gdy zamówień jest za dużo

Chcę skalować i rozwijać biznes 

Może szykujesz się do powiększenia swojego biznesu, chcesz go skalować, aby przynosił jeszcze większe zyski. A może planujesz ekspansję na rynki zagraniczne? Doradca lean pomoże zaplanować produkcję, żeby stała się bardziej opłacalna, co umożliwi rozwój Twojej firmy.  Przeanalizujemy dobre i słabe strony, poszukamy strat i wyeliminujemy je. 

Ratunku – pali się! 

Twoja firma przechodzi właśnie kryzys? Nie wiesz, jak sobie poradzić? Potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu palących problemów? Oczywiście pomożemy. Jak możemy pomóc? Sprawdzimy, co się dzieje, przygotujemy szybki plan naprawy opierając się na naszej najlepszej wiedzy i doświadczeniu i postaramy się zrobić wszystko, aby opanować trudną sytuację. 

Optymalizuj swoją firmę z Lean To Win!

Czy powyżej znalazłe(a)ś opis swojego wyzwania? A może  Twoja firma szuka sposobu na zwiększenie efektywności, redukcję marnotrawstwa i poprawę wyników operacyjnych? W takim razie nasza oferta jest idealna dla Ciebie 

Dlaczego warto skorzystać z usług doradczych Lean To Win?

Doświadczenie i ekspertyza

Lean To Win to zespół doświadczonych ekspertów w dziedzinie lean management. Nasze podejście opiera się na sprawdzonych metodach, które pomogły wielu firmom osiągnąć znaczące sukcesy.

Dopasowanie do potrzeb

 Rozumiemy, że każda firma ma swoje unikalne wyzwania i cele. Dlatego nasze usługi są dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb, aby zapewnić maksymalne korzyści.

Zwiększenie efektywności

lean management pomaga eliminować marnotrawstwo, optymalizować procesy i zwiększać wydajność operacyjną. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i koszty, a jednocześnie poprawić jakość swoich produktów i usług.

Wsparcie w zmianach organizacyjnych

Czasami konieczne są zmiany w kulturze organizacyjnej i sposobie działania firmy. Lean To Win nie tylko pomoże we wdrożeniu lean management, ale również zapewni wsparcie i szkolenia dla Twojego zespołu, aby zapewnić trwałe efekty. Razem napiszemy misję, wizję i wartości organizacji, które będą przestrzegane przez pracowników.  

Długoterminowe korzyści

Inwestycja w lean management nie tylko przynosi natychmiastowe korzyści, ale również przygotowuje Twoją firmę do zrównoważonego rozwoju i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Gotowy na transformację?

Skontaktuj się z Lean To Win już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej firmie stać się bardziej konkurencyjną i efektywną. Razem możemy osiągnąć sukces, eliminując marnotrawstwo i skupiając się na wartości dla Twoich klientów. Umów się na bezpłatną konsultację. 

Nie czekaj — zainwestuj w przyszłość swojej firmy dzięki lean management od Leny To Win!

Zobacz również: 

Jak firma KF LEX odzyskała 300 godzin pracy dzięki automatyzacji w obsłudze klienta i fakturowaniu?

Co zrobić, aby ludzie nie popełniali błędów (na produkcji i w usługach), czyli czym jest metoda poka yoke. Definicja, przykłady i zasady. 

Lean management na co dzień, czyli co możesz zrobić, żeby zoptymalizować swoje życie?

 Co zrobić teraz?

Pobierz bezpłatnie Kompas Zarządzania, dzięki któremu wykonasz autodiagnozę Twojej firmy. Dowiesz się nad jakimi elementami należy popracować i co zmienić, żeby biznes działał sprawniej.

Wystarczy, że podasz e-mail obok. Kompas otrzymasz w wiadomości zwrotnej.